اصفهان-سه‌راه صمديه

ابتدای خیابان نواب صفوی - ساختمان 202 - واحد 6

031-32402037

تماس در تمام ساعات روز

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 17

پنجشنبه 8 تا 13

تجهیزات

مخازن کرایوژنیک (Cryogenic supply systems)

مخازن کرایوژنیک ، جهت ذخیره گازهای صنعتی و آزمایشگاهی

تلفن تماس :

۰۳۱-۳۲۴۰۲۰۳۷

ایمیل :

info@tgpa.ir

مخازن کرایوژنیک

گازهای مایع در دامنه وسیعی از کاربردها استفاده می شوند ، از جمله فراوری فلزات ، فن آوری پزشکی ، الکترونیک ، تصفیه آب ، تولید انرژی و صنایع غذایی .

 امروزه بیشتر این گازهای صنعتی هستند که ، مشتریان در شکل مایع در دمای برودتی ، قادر به ذخیره سازی آن هستند و برای دفعات بعد استفاده می کنند .

 مخازن کرایوژنیک ، جهت دخیره گازهای صنعتی و آزمایشگاهی همچون اکسیژن ، نیتروژن ، آرگون ، هلیوم ، دی اکسید کربن ، هیدروژن بکار می روند تا مشتریان برای استفاده بیشتر از ان گاز ها ، گاز ها را بصورت مایع در دمای برودتی در ان مخازن دخیره و برای مدت زمان بیشتر استفاده می نمایند ، همچنین این مخازن جهت حمل و نقل مایعات گازی نیز استفاده می شود .

فشار و انداره این مخازن استاندارد می باشد که مطابق با الزامات اقتصادی و مقدار مصرف ، تولید و توزیع می شود .

این مخازن در رنج ظرفیتی ۱ ، ۲ ، ۶ ، ۸ تنی الی ۴۵ تنی و فشار ۲٫۵ بار ، ۶ بار ، ۸ بار ، ۱۶ و ۳۲ باری موجود می باشد .

مخازن به دو صورت افقی و عمودی می باشد .

 هر مخزن ، از یک عایق وکیوم تشکیل شده است که بسیار مهم می باشد و یکی از عوامل مهم در نگهداری مایعات گازی می باشد .

مخازن کرایوژنیک از دو مخزن تشکیل شده است که مخزن اصلی درون یک پوسته خارجی قرار دارد ، که همان مخزن بیرونی می باشد و حد فاصل این دو مخزن ، از مواد های عایق مانند پرلیت تشکیل شده است که بر اساس روش غربال مولکولی عمل می کند .

 مخزن درونی و همچنین لوله های درونی مخزن ، از جنس استنلس استیل می باشد که این امر موجب تضمین مرغوبیت و کیفیت مایعات گازی می باشد که خود عامل مهمی در بالا نگه داشتن خلوص گازهاست در جاهایی که خلوص بسیار مهم می باشد ، مانند صنایع الکتریکی ، غذایی و دارویی .

 مجتمع ترکیب گاز پارس ، با داشتن تیم تخصصی خود ، تمامی موارد فنی مخازن از قبیل نشتی ، وکیوم ، اتصالات ، فشار و … مخازن را بررسی نموده ، و با شبیه سازی مخازن در قوی ترین نرم افزار های شبیه سازی همچون Hysys  ، Piping ، Tank 2014  و ….. مخزن را در محل نصب مشتری ،  تحویل و در بهترین حالت عملکرد مخزن را  راه اندازی می نماید .

 

انواع مخزن های موجود مجتمع ترکیب گاز پارس به شرح ذیل می باشد :

  • Liquid nitrogen (LIN)
  • Liquid argon (LAR)
  • Liquid oxygen (LOX)
  • Liquid carbon dioxide (LCO2)
  • Liquid hydrogen (LH2)
  • Liquid natural gas (LNG)
  • Liquid nitrous oxide (LN2O)

در بیشتر مواقع ، با اینکه مخازن این مجتمع از عملکرد بالایی برخوردار هستند ، اما بنا به درخواست مشتری ، و گرفتن تست های مربوطه ، مجتمع ترکیب گاز پارس ، برای هر مخزن مورد قرارداد ، تست های مورد نیاز را گرفته ، و مخزن را با تست جدید و گواهینامه تست معتبر تحویل مشتری می دهد .

مخازن کرایوژنیک در حجم ها و فشار های پایین تر نیز موجود می باشد ، که این مخازن برای مشتریان و شرکت هایی که مصرف مایعات گازی آنها کم می باشد کاربرد دارد . به عنوان مثال مخزن کرایوژنیک ۵۰ یا ۱۰۰ لیتری نیتروژن مایع که با فشار کاری ۱٫۳ الی ۲ بار موجود می باشد ، در شرکت هایی با فعالیت نورد فلزات مورد استفاده قرار می گیرد .

 

به مخازن کرایوژنیک بدون فشار ، فلاسک می گویند که این فلاسک ها مانند ظرفی عمل می کنند که فقظ برای نگهداری مایعات گازی به کار می روند .از موارد مصرف این  فلاسک ها با توجه به مایعات گازی داخل آن ، می توان به صنایع برق ، داروسازی ، پزشکی ، فولاد ، آزمایشگاهی و …. نام برد .  این  فلاسک ها در حجم های مختلفی وجود دارد : ۲ ، ۵ ، ۸ ، ۱۰ ، ۲۰ ، ۲۵ ، ۳۰ ، ۳۵ ، ۵۰ لیتری.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات ما و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

هرروز هفته تمام ساعات