advertise

گاز غواصی | مخلوط گاز تنفسی غواصی

گاز غواصی - ترکیب گاز پارس

غواصی

مباحث مربوط به مخلوط گاز تنفسی غواصی یا همان گاز غواصی را با تعریف غواصی آغاز می کنیم. Underwater diving یا غواصی، به فن یا تکنیک شناوری در زیر آب گفته می شود. در واقع زمانی که بتوانید خود را از سطح آب به عمق آن برسانید، موفق به غواصی کردن شده اید. در محیط هایی نظیر دریا یا اقیانوس، امکان رسیدن به ژرف ترین نقاط وجود ندارد و صِرف اینکه بتوانید ده متر، بیست متر، چهل متر یا بیشتر زیر آب بروید، به آن معناست که توانسته اید غواصی کنید. غواصی علاوه بر آنکه با هدف تفریح، سرگرمی یا ورزش انجام می شود، می تواند کاربرد نظامی، پژوهشی یا صنعتی هم داشته باشد. همانند هر اقدام و عمل دیگری که در این دنیا صورت می پذیرد، غواصی هم به ابزار و تجهیزات مخصوص خود نیاز دارد. در واقع این ابزار و تجهیزات مخصوص هستند که به کمک انسان آمده اند تا بتواند بر غواصی کردن فائق آید. لذا قصد داریم به صورت خاص پیرامون گاز غواصی یا مخلوط گاز تنفسی غواصی صحبت کنیم. برای آشنایی با دیگر تجهیزات مربوط به این رشته، بهتر است به مراجع آموزشی و برگزاری دوره های غواصی مراجعه کنید. زمانی که خود را به زیر آب می رسانیم، دیگر قادر به تنفس کردن نخواهیم بود. البته برای این کار بمی بایست از مهارت های لازم برخوردار باشیم. لذا باید از ابزار و وسایلی که بتوانند اکسیژن مورد نیازمان را تامین کنند، بهره ببریم. گاز غواصی یا همان مخلوط گاز تنفسی غواصی، همان ماده یا محصولی است که پس از جا داده شدن در سیلندر (یا کپسول) مخصوص، همراه شخص غواص حمل خواهد شد تا در اعماق مختلف، ضمن برطرف نمودن نیاز او به هوا از بروز یک سری حوادث ناشی از فشار آب و همین طور استنشاق دیگر گازها، ممانعت به عمل آورد. در دنیای امروز، غواصی تبدیل به یک تفریح همگانی شده و به شکل گسترده ای در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یک فعالیت مفرح، لذت بخش، مفید و همین طور درآمد زا (در صنعت اکوتوریسم) در حال انجام است. همچنین بیان شد دیگر اهدافی که از طریق غواصی دنبال می شود، می تواند انجام یک سری پروژه ها و اقدامات صنعتی و یا حتی نظامی باشد. در هر صورت برای آنکه بتوان این عمل را به درست ترین شکل ممکن به سرانجام رساند و آن را بدون حادثه پیگیری کرد، ضمن آموزش دیدن و مهارت یافتن در زمینه مربوطه، باید الزاماتی نظیر گاز غواصی یا مخلوط گاز تنفسی غواصی را هم فراهم آورد. در بخش های بعدی، به طور کامل با مقوله مخلوط گاز تنفسی غواصی آشنا خواهید شد. پیشنهاد می کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها دنبال کنید و در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید.


مخلوط گازی تنفسی غواصی یا گاز غواصی چیست

همان طور که گفته شد هنگام غواصی، لازم است هوای مورد نیاز خود را از طریق ابزار و تجهیزات مناسب و مخصوص تامین کنیم. در باور عموم ممکن است این طور به نظر برسد که برای رفتن به اعماق آب، تنها به اکسیژن نیاز خواهد بود؛ در حالیکه این طور نیست و به میکس یا مخلوطی از چند نوع گاز، احتیاج است. بنابراین مخلوط گاز غواصی، ترکیبی از انواع گازهای تنفسی است که وظیفه دارند هوای مورد نیاز را به هنگام ادا کردن غواصی در زیر آب، برایمان فراهم کنند. مجتمع ترکیب گاز پارس به مثابه دیگر گازهای سفارشی ارائه شده در این پایگاه، مناسب ترین ترکیب و مخلوط گاز تنفسی غواصی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. برند TGPA قادر به ارائه انواع گاز غواصی با کیفیت مورد نیاز، برای رقم زدن تجربه لذت بخش تنفس در اعماق آب می باشد. از آنجا که چندین سال است در صنعت گاز مشغول به فعالیت هستیم، به خوبی با خواسته های مشتریان خود در این زمینه آشنا می باشیم و مخلوط گازی نامبرده را در کمترین زمان ممکن به دست متقاضیان خواهیم رساند. میکس گاز تنفسی، همان طور که از نام آن پیداست، از چندین نوع گاز متنوع با درصدهای متفاوت و مشخص تشکیل می شود و پس از جا داده شدن در کپسول یا سیلندر مخصوص، قابل استفاده می گردد. ما به سبب فعالیت تخصصی خود، به راحتی مخلوط گازی مناسب و استاندارد را تقدیم حضورتان خواهیم کرد. لذا با ترکیب کردن چند نوع گاز آن هم به درخواست شما، گاز تنفسی غواصی را آماده می کنیم. این گاز بسته به نوع غواصی و عمقی که غواص در آن شنا می کند، متفاوت خواهد بود. در واقع تنها از یک ترکیب ثابت برای تهیه آن استفاده نمی شود. مشخصات گازهای غواصی در یک گروه کاری بر اساس استاندارد EN ۱۲۰۲۱: ۲۰۱۴ تجهیزات تنفسی – گازهای فشرده، برای دستگاه های تنفسی و نسخه فعلی فارماکوپه (کتابی شامل اطلاعات دارویی) اروپا تهیه می شود. شما عزیزان می توانید بسته به نیاز خود، این محصول را سفارش دهید. گازی که غواصان هنگام شنا کردن در اعماق آن را تنفس می‌کنند، به صورت مخلوطی از چند گاز مختلف می‌باشد. به طور کلی، سه نوع مخلوط گازی غواصی استفاده می‌شود، که کاربرد هریک با توجه به نوع غواصی و عمق آن متفاوت است. مجتمع ترکیب گاز پارس قادر است با توجه به زمینه فعالیت و هدفی که از غواصی کردن دارید، ترکیب مناسبی از گازها را تقدیم حضورتان کند. کافی است همین حالا با ما تماس بگیرید.

ترکیب گاز پارس

انواع گاز غواصی یا مخلوط گاز تنفسی غواصی

آن گاه که مترصدِ حضور در اعماق دریاها و اقیانوس ها باشیم، می بایست با توسل به انواع گاز غواصی یا انواع مخلوط گاز تنفسی غواصی، شرایط پایدار و استانداردی را برای خود مهیا سازیم تا بدین طریق آنچه که در سر می پرورانیم، محقق گردد. برای رفتن زیر آب به منظور تفریح یا انجام اقدامات صنعتی، از چندین ترکیب تنفسی مختلف می توان بهره برد. اکنون قصد داریم در این بخش آن ها را به شما معرفی کنیم و در ادامه، هر یک را به صورت مجزا توضیح دهیم. به خاطر داشته باشید که بدون بهره مندی از میکس تنفسی غواصی، باید قید رفتن به اعماق آب را بزنیم. همانگونه که در خشکی مرتبا با دم و بازدم و اصطلاحا استنشاق هوا، اکسیژن مورد نیاز بدن را تامین می کنیم، در زیر آب نیز باید با حمل و استفاده از تجهیزات مخصوص، این عمل را به جا آوریم و از نیاز بدن به این عنصر غافل نشویم. در میان تمامی تجهیزات و محصولاتی که در این شاخه به کار می روند، برند TGPA به افراد کمک می کند تا صحیح ترین و دقیق ترین مخلوط های گازی تنفسی را تهیه کرده و سپس به غواصی کردن بپردازند. اکنون با طرح یک پرسش کلی، توضیحات اصلی این بخش را آغاز می کنیم. ترکیبات تنفسی گاز غواصی کدام اند؟ یا می توان گفت گازهای غواصی چه نام دارند؟ عموما سه نوع مخلوط گازی تنفسی را به عنوان رایج ترین گازهای غواصی می شناسند: نیتروکس (Nitrox)، هلیوکس (Heliox) و تریمیکس (Trimix). این سه گاز با سه ترکیب مختلف، از شرایط زندگی انسان در زیر آب پشتیبانی خواهند کرد و به او کمک می کنند تا هوای مورد نیاز خود را تامین کند. به طور حتم زمانی که از فاز و بُعدِ صنعتی به این قضیه نگاه کنیم، به خوبی متوجه ارزش و اهمیت انواع گاز غواصی خواهیم شد. آن دسته از افرادی که در حوزه هایی نظیر ساخت تجهیزات زیر آب، نجات تجهیزات زیر آب، بازرسی خطوط لوله و یا اکتشافات نفت فعالیت می کنند، بدون بهره مندی از این محصولات، قادر به انجام هیج نوعی از فعالیت نخواهند بود. بنابراین عین روز روشن است که چرا افراد تاکید دارند میکس تنفسی نقش مهمی در صنعت غواصی دریایی دارد. دیگر بار تکرار می کنیم که بدون وجود این قبیل گازها، حضور یافتن در اعماق آب ها، میسر نخواهد بود و بخش بزرگی از صنایع، عملا از کار خواهند افتاد. توجه داشته باشید که هر مخلوط دقیقا باید برای نوع خاص غواصی تهیه و تولید گردد. این طور نیست که همه ی میکس ها و ترکیبات، کاربرد و استفاده یکسان داشته باشند. به عنوان مثال سه عامل زمان رفع فشار متناظر، مدت زمان و عمق غواصی، از مهم ترین و کلیدی ترین پارامترها برای تعیین عناصر اصلی و درصد گاز غواصی به شمار می روند. شما عزیزان می توانید با بهره مندی از مشاوره های دقیق دپارتمان پشتیبانی مجتمع ترکیب گاز پارس، به آسانی محصولات اینچنینی را تهیه نموده و در زمان و مکان مناسب، از آن ها استفاده کنید.


میکس تنفسی - ترکیب گاز پارس

گاز غواصی نیتروکس (Nitrox) یا نایتروکس

اولین نوع از انواع گاز غواصی (یا مخلوط گاز تنفسی غواصی) که بدان اشاره خواهیم کرد و ترکیبات سازنده آن را توضیح خواهیم داد نیتروکس (Nitrox) یا نایتروکس نام دارد. بدیهی است که با جا دادن این میکس تنفسی درون سیلندر مخصوص و حمل آن توسط غواص به اعماق دریا یا اقیانوس، اصطلاحا امکان نفس کشیدن زیر آب، فراهم خواهد شد. این که این مخلوط گاز غواصی دقیقا از چه ترکیباتی تشکیل شده و هنگام استفاده از آن چه نکاتی را باید در نظر گرفت، مسئله ای است که می خواهیم در ادامه به آن بپردازیم. اما پیش از آنکه عمیقا روی مفهوم و معنای میکس تنفسی غواصی نیتروکس متمرکز شویم، باید توضیحاتی راجع به هوا بدهیم. دلیل این قضیه نیز به آن خاطر است که در واقع هوا، متداول ترین و رایج ترین گاز مصرفی توسط غواص ها می باشد و از سویی دیگر معمولا پایه مقایسه با گازهای تنفسی است. به احتمال فراوان شما هم می دانید که هوا تقریبا از بیست و یک درصد اکسیژن و هفتاد و نه درصد نیتروژن تشکیل شده است. این آمار به صورت دقیق تر بدین شرح می باشد: بیست ممیز نود و پنج درصد اکسیژن، هفتاد و هشت ممیز هشت صدم درصد نیتروژن، و نود و هفت صدم درصد سایر گازها. مقدار ناچیز را به صورت عدد صحیح گرد می کنند تا رند شود.

نیتروکس - ترکیب گاز پارس

نایتروکس - ترکیب گاز پارس

در توضیحاتی از این دست و مشابه این صفحه، معمولا این درصدها را به همان حالت اول بیان می کنند و این مقادیر ناچیز را در نظر نمی گیرند. در یک تعریف کلی، گاز غواصی (یا مخلوط گاز تنفسی غواصی) نیتروکس (Nitrox) یا نایتروکس را ترکیبی از گازهای اکسیژن و نیتروژن می دانند. در نظر داشته باشید هرگاه ترکیب تنفسی تحت اختیار بیش از ۲۱% اکسیژن داشته باشد و نیتروژن آن کمتر از ۷۹% باشد، می توان آن را هوای غنی شده از اکسیژن یا همان نیتروکس (به عنوان گاز غواصی) نامید. پس متوجه شدیم که گاز غواصی نیتروکس (Nitrox) یا نایتروکس، مخلوطی از اکسیژن و نیتروژن می باشد و به طور مشخص برای غواصی تا عمق حداکثر ۵۰ متر (مقداری کمتر از آن)، مورد استفاده قرار می گیرد. به میکس تنفسی نیتروکس، اکسیژن غنی شده هوا نیز می گویند؛ چرا که در مقایسه با هوای اطراف (جو)، از درصد اکسیژن بیشتری برخوردار است. ترکیب رایج و شناخته شده گاز غواصی نیتروکس، چهل درصد اکسیژن در نیتروژن است و به EAN۴۰ معروف می باشد. هرگاه صحبت از نایتروکس یا نیتروکس (Nitrox) باشد، یعنی با رنج ۲۲ تا ۴۰ درصد از گاز اکسیژن سر و کار داریم. در طول زمان مشخص گردیده که این رنج، برای اغلب فعالیت های غواصی ورزشی، ایمن و مناسب است.

هم در هوا و هم در گاز غواصی نیتروکس، اجزا اولیه اکسیژن و نیتروژن هستند. اکسیژن با نماد O۲ به عنوان یک عنصر حیاتی، نقش حساس و اصلی در اجرا شدن متابولیسم های بدن را بر عهده دارد. نیتروژن با نماد N۲ از منظر فیزیولوژیکی در بدن مصرف نمی شود ولی به خاطر حضور خود در ساختار هوای استنشاقی، بخشی از آن به طور طبیعی جذب بافت های بدن می شود. چنانچه در طول غواصی میزان اضافه به سازمانی از آن جذب بافت های بدن شود، ریسک بیماری برداشت فشار (برداشت فشار شامل تداخل پیچیده ‌ای از حلالیت گاز، فشار نسبی و میزان غلظت، حجم حمل و نقل و مکانیک حباب ‌ها در بافت ‌های بدن است) وجود خواهد داشت. پس باید حتما مقدار نیتروژن جذبی را به عنوان یک فاکتور مهم به هنگام غواصی در نظر گرفت و با استناد بر آن، محدودیت زمان و عمق غواصی را مشخص کرد. گاز غواصی (یا مخلوط گاز تنفسی غواصی) نیتروکس (Nitrox) یا نایتروکس با درصد نیتروژن پایین تر و کمتر، فواید بیشتری نسبت به هوا خواهد داشت و بسته به شیوه استفاده از آن، متفاوت خواهد بود. در ادامه به چند حالت ممکن استفاده از میکس تنفسی غواصی اشاره خواهیم کرد. از آنجا که از مقدارِ نیتروژنِ نیتروکس کاسته می شود، می توان انتظار شرایط ایمن تری را به جهت کاهش ریسک بیماری های برداشت فشار در قیاس با هوا برای عمق مشابه داشت.

Nitrox - ترکیب گاز پارس

گاز غواصی نیتروکس - ترکیب گاز پارس

گاز غواصی نایتروکس قادر است در شرایط استاندارد و ایمن، مدت زمان غواصی را در مقایسه با تنفس هوا در عمق مشابه، افزایش بدهد. همچنین نیتروکس (Nitrox) یا نایتروکس می تواند شرایط ایمنی را جهت کاهش زمان استراحت در سطح بین دو غواصی تکراری در قیاس با تنفس هوا در حالت مشابه و یکسان فراهم سازد و با کم کردن زمان استراحت سطح، غواص توانی غوص های بیشتری را با توجه به این مدت زمان پیدا خواهد کرد. در نقطه مقابل این مزایا، می توان انتظار یک سری خطرات و مضرات را نیز داشت. با اینکه حضور و وجود اکسیژن به عنوان یک ضرورت برای زندگی شناخته می شود اما مقدار بیش از حد آن ممکن است آسیب رسان باشد. بالا رفتن مقدار اکسیژن در گاز غواصی نیتروکس در اعماق محاسبه نشده آن هم در غواصی های تفریحی، یک سری ریسک ها را به همراه خواهد داشت. بنابراین در جایگاهی که خطری هنگام تنفس هوا وجود ندارد، محاسبه دقیق و با روش مناسب، می تواند جلو خطر را گرفته، آن را از بین ببرد و یا حداقل کاهشش دهد تا در نهایت عمل غواصی بدون خطر خاصی و با مدیریت صحیح غواص با موفقیت به پایان برسد. واضح و مبرهن است که با افزایش درصد اکسیژن در نیتروکس (Nitrox) غواصی، درصد نیتروژن کاهش خواهد یافت.


پس بدن غواص هنگام غواصی در اعماق مشخص شده نسبت به غواصی در عمق سطحی، نیتروژن کمتری جذب خواهد نمود. ماندن در زیر آب آن هم به مدت طولانی و با حجم کمتری از گاز نیتروژن، همان طور که گفته شد ممکن است خطر ابتلا به بیماری فشار را در پی داشته باشد. در اعماق بیش از حد تعیین شده، ناچارا حجم هوای تنفسی کمتری استفاده خواهد شد. پس هر قدر عمق بیشتر شود، اکسیژن حالت سمی پیدا خواهد کرد و در واقع مخلوط گازی نایتروکس نسبت به هوای فشرده دارای حداکثر و حداقل عمق تعیین شده در غواصی می باشد. خوشبتخانه در طی این سال ها به سبب کسب تجریبات در عرصه غواصی کمتر شاهد بروز این قبیل حوادث هستیم.

میکس تنفسی نیتروکس - ترکیب گاز پارس

مخلوط اکسیژن و نیتروژن - ترکیب گاز پارس

این طور نیست که بتوانیم از هر نسبتی در هر عمقی که خواستیم، استفاده کنیم و لذا همه چیز باید از قبل تعیین شده باشد. طبق آمارهای منتشر شده، عمومی ترین گازهای نیتروکس غواصی، اکسیژن ۳۲ و ۳۶ درصدی می باشد. این دو حالت به اختصار با نماد EAN۳۲ و EAN۳۶ نمایش می دهند که مخفف عبارت Enriched Air Nitrox (هوای غنی شده در نایتروکس) بوده و به آن معناست که میکس تنفسی به ترتیب دارای سی و دو و سی شش درصد اکسیژ است. بنا بر یک باور غلط و تصور نادرست که مدتی است در جوامع مختلف باب شده، این طور تلقی می شد که می توان با مخلوط گاز تنفسی نیتروکس، در اعماق بیشتری فرو رفت و حتی در آنجا متوقف شد اما باید به خاطر داشت که Nitrox تنها برای اعماق سطحی کاربرد دارد. با این حال این گاز در مقایسه با هوا این قابلیت را دارد که حداکثر محدوده باقی ماندن در عمق یا NDL را افزایش دهد؛ به گونه ای که بتوانید به میزان یکسانی عمل تنفس را انجام دهید.

گاز غواصی هلیوکس (Heliox)

دیگر ترکیب کاربردی به عنوان مخلوط گاز تنفسی غواصی (یا گاز غواصیهلیوکس (Heliox) نام دارد. اکنون می خواهیم با بررسی مشخصات این میکس تنفسی، زمان مناسب استفاده از آن را معین کینم و ببینیم چه تفاوتی با دیگر مخلوط های تنفسی غواصی دارد. ابتدا به ساکن باید از ترکیب و ساختار آن مطلع شوید. هلیوکس غواصی، مخلوطی از هلیوم و اکسیژن می باشد. به عنوان نمونه پنجاه درصد اکسیژن با گاز بالانس هلیوم، به یک غواص حرفه ای این امکان را می دهد که تا عمق یک صد و پنجاه متری برای بازرسی، تعمیر و انجام امور ساختمانی مرتبط با صنعت نفت دریایی، پیشروی کند. از جملات قبل به خوبی می توان متوجه شد که این ترکیب (یعنی هلیوم + اکسیژن) مناسب برای غواصی در فاز عمیق و فنی می باشد. هلیوکس (Heliox) به غیر از حوزه غواصی در صنعت پزشکی نیز کاربرد دارد که در اینجا چندان مورد بحث نیست. گاز هلیوم در غواصی می توانند نقش یک رقیق کننده و همین طور تنظیم کننده کار تنفس یا Work of breathing (WOB) (مقدار انرژی یا مصرف O۲ مورد نیاز عضلات تنفسی برای تولید تهویه و تنفس کافی) باشد.

هلیوکس - ترکیب گاز پارس

Heliox - ترکیب گاز پارس

مطابق تحقیقات انجام شده، این طور به دست آمده که گرانروی هلیوکس تنفسی (مناسب برای غواصی) همانند هوا است اما چگالی آن بسیار کمتر می باشد. عدد به دست آمده نیم گرم بر لیتر در برابر یک ممیز بیست و پنج صدم گرم بر لیتر هوا در شرایط استاندارد دمایی و فشار می باشد. زمانی که هوا از مجرای تنفسی عبور می کند، ممکن است سه نوع جریان به وجود آید. این سه جریان، جریان آرام، جریان انتقالی و جریان آشفته نام دارند. تمایل به شکل گیری هر کدام از این نوع جریان ها، به پارامتری تحت عنوان عدد رینولدز وابسته است. جرم حجمی هلیوکس عدد رینولدز کمتری برای آن به وجود می آورد و در نتیجه احتمال داشتن جریان لایه ای آرام، بیشتر خواهد شد. در نظر داشته باشید که جریان آرام با مقاومت کمتری نسبت به جریان آشفته روبرو می شود. میکس های تنفسی هلیومی (یا میکس های تنفسی رقیق شده با هلیم)، برای از بین بردن یا کاهش اثرات نارکوتیک یا همان اثرات مخدر گونه گاز بی اثر و همین طور کاهش کار تنفس به دلیل افزایش چگالی گاز در عمق کاربرد خواهد داشت.


سابقه تحقیق بر روی گاز هلیوم به عنوان ماده ای قابل استفاده در مخلوط گاز تنفسی غواصی، سابقه ای طولانی دارد. تقریبا از اواسط دهه یک هزار و نهصد و شصت میلادی بود که محققان متوجه شدند که می توان این نوع گاز را در غواصی هایی به عمق چهل و پنج متر تا ششصد و ده متر مورد بهره برداری قرار دهند. با توجه به اینکه هزینه های استفاده از هلیوم به تنهایی بسیار زیاد بود، تصمیم گرفته شده از هلیوکس (Heliox) به این منظور استفاده شود. پس از این تحقیقات بود که استفاده از هلیوم در صنعت غواصی فنی، به امری رایج و متداول تبدیل گشت. نسبت اکسیژن در مخلوط غواصی به حداکثر عمق بستگی خواهد داشت. در واقع با سنجش میزان فشار و البته میزان نیاز بدن به این عنصر متابولیسمی، ترکیب به اندازه ای از آن در مخزن مخصوص جای داده می شود. مجتمع ترکیب گاز پارس به عنوان یک واحد صنعتی شناخته شده در صنعت گاز، قادر است هر نوع مخلوط سفارشی را با استفاده از تکنیک های ترکیب گاز ساخته و پرداخته کند. فشار این سیلندرها با یکدیگر متفاوت می باشد. شما می توانید اطلاعات بیشتر را از طریق تماس تلفنی به دست آورید. یکی از نکات قابل توجه و حاشیه ای که در اثر استفاده از هلیوم در گاز غواصی به وقوع می پیوندد، تغییر صدای غواص می باشد.

ترکیب گاز پارس

گاز غواصی هلیوکس - ترکیب گاز پارس

این موضوع، ارتباط میان پرسنلی که روی خشکی در حال انجام وظیفه هستند و غواصی که در اعماق آب در حال فعالیت می باشد را مشکل می سازد. به همین خاطر برخی شرکت ها با تهیه وسیله ای تحت عنوان هلیوم زدا، سعی در واضح سازی اصوات ادا شده توسط غواصان را دارند. این وسیله به صورت الکترونیکی بر روی صدا اثر می گذارد و امر شنیدن و درک آن را آسان تر می کند. امروزه می توان هلیوکس (Heliox) را در سیلندرها و کسپول های دو تا پنجاه لیتری تهیه کرد. همچنین این کسپول های مجددا قابل شارژ می باشند. برای این کار معمولا از تکنولوژی ترکیب گرمی بهره می جویند و آن را متناسب با ترکیب مورد نیاز مشتری ساخته و  پرداخته می کنند.

گاز غواصی تریمیکس (Trimix)

آخرین نمونه از انواع گاز غواصی یا همان مخلوط گاز تنفسی غواصی، تریمیکس (Trimix) نام دارد. با شناسایی و بررسی این میکس تنفسی، مباحث مد نظر تیم تحریریه به اتمام خواهند رسید. حال بیایید مشخصات، ویژگی ها، موارد استفاده و ترکیبات سازنده گاز غواصی تریمیکس را بررسی کنیم. تریمیکس (Trimix) همان طور که از نام اش پیداست از ترکیب سه نوع گاز به نام های اکسیژن، هلیوم و نیتروژن تشکیل شده است. به طور معمول زمانی که حدود پانزده درصد نیتروژن را به هلیوکس اضافه کنیم، مخلوط گاز تنفسی ترمیکس به وجود می آید. این واقعه سبب می گردد خطر و ریسک سندرم فشار عصبی بالا ناشی از تنفس گاز هلیوم، کاهش پیدا کند. از این مدل مخلوط تنفسی برای غواصی در عمق بیشتر از ۱۵۰ متر، بهره می برند. بنابراین مشخص می شود که این ترکیب نیز، از حیث داشتنِ کاربردِ فنی مورد توجه است. اگر چه در جملات قبل اضافه شدن نیتروژن به ترکیب اکسیژن و هلیوم را یک حرکت مثبت تلقی کردیم، اما می توان این قضیه را از بعد اضافه شدن هلیوم به ترکیب اکسیژن و نیتروژن نیز بررسی نمود. بیایید علت را از این زاویه دید نیز بررسی کنیم. گاز نیتروژن در اعماق زیاد، تبدیل به یک ماده نارکوتیک (مخدرگونه) می شود. از آن سمت، هلیوم یک گاز خنثی است؛

گاز غواصی تریمیکس - ترکیب گاز پارس

تریمیکس - ترکیب گاز پارس

در نتیجه بر خلاف نیتروژن، در اعماق زیاد، هیچ گونه واکنش یا تغییری در نحوه تنفس غواص ایجاد نخواهد کرد. تا به همین جای کار می توان متوجه شده که انتخاب گاز غواصی، یک امر کاملا تخصصی محسوب می شود. از اصل مطلب دور نمی شویم؛ بنابراین اگر مقداری گاز هلیوم، جایگزین نیتروژن گردد، هم امکان ماندن در اعماق آب فراهم می شود و هم دیگر حالت مستی یا بی حسی به غواص دست نخواهد داد. حتی تصور این صحنه که در آن عمق تاریک و دهشتناک، هوشیاری خود را از دست داده باشیم، بسیار رعب آور خواهد بود. بنابراین با اندیشیدن چنین تدابیری، از وقوع وقایع خطرناک، جلوگیری خواهد شد. این شیوه جایگزینی را نورموکسی ترایمیکس می نامند و با اتخاذ کردن آن، اسباب فعالیت درست و بهینه غواص را فراهم خواهند کرد. یکی از ترکیب های تنفسی مورد استفاده در این زمینه گاز غواصی ۳۵/۲۱ است. معنا و تفسیر این حالت آن است که مخلوط تنفسی حاوی بیست و یک درصد اکسیژن، سی و پنج درصد هلیوم و چهل و چهار درصد نیتروژن است. نوع دیگر ۴۵/۱۸ است. واضح و مبرهن است که هجده درصد آن را اکسیژن و چهل و پنج درصد را هلیوم تشکیل داده است. ترکیب شدن این نوع گازها شرایط مناسبی و قابل تحملی را برای غواص های فنی پدید خواهد آورد.


در واقع گازهای نامبرده این امکان را به ایشان می دهد که بتوانند تا حدود شصت متر از سطح آب، در آن فرو روند و به انجام اعمال مربوطه بپردازند. در آغازین جملات این بخش بیان نمودیم که تریمیکس (Trimix)، برای حداقل یک صد و پنجاه متر و بیشتر تعریف شده است. همچنان بر این اصل پایدار هستیم. تنها باید ترکیب درستی برای فائق آمدن بر آن تحت اختیار داشت. اگر یک غواص قصد کند بیش از شصت متر در آب فرو رود باید از هایپوکسیک ترایمیکس بهره بجوید. در این میکس تنفسی غواصی، هلیوم جایگزین مقداری نیتروژن و اکسیژن می شود تا در اعماق حدود یک صد متر، خطر ابتلا به مسمومیت اکسیژن تا حد امکان کاهش یابد. برای عمق صد متر، حدودا از درصد اکسیژن و هفتاد درصد هلیوم استفاده می کنند. غواصی که بخواهد چنین فضا و شرایطی را تجربه کند، حتما باید دوره های مخصوصی را پشت سر بگذارد. به عنوان جمع بندی این بخش دیگر بار یاد آور می شویم که حضور همزمان هلیوم و نیتروژن برای از بین بردن اثرات مخربی است که در اعماق زیاد به وجود می آید. این مباحث، بیشتر از بعد تجاری قابل بررسی هستند. به عنوان نکته پایانی باید خدمتتان عرض کنیم که درصد ترکیب این سه گاز، در اعماق مختلف، متفاوت خواهد بود؛ به صورتی که به هر میزان عمق بیشتر شود، از درصد اکسیژن و نیتروژن کاسته و به درصد هلیوم افزوده می شود. برای تهیه گاز غواصی با ما تماس بگیرید.

Trimix - ترکیب گاز پارس

توجه: ترکیب های تنفسی هلیوکس (Heliox) و تریمیکس (Trimix) اکیدا برای مصارف غیر تفریحی نظیر غواصی های نظامی، علمی، تجاری و فنی پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرند.


گاز غواصی و مخلوط گاز تنفسی غواصی - ترکیب گاز پارس

درباره مجتمع ترکیب گاز پارس

تلاش هایی که مدیریت مجتمع ترکیب گاز در دستور کار خویش قرار داده تا بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز شما عزیزان در سراسر کشور را در اختیار تان قرار دهد مثمرثمر بوده و حاصل این مصائب را می توانید در منوی مقالات سایت TGPA شاهد باشید. خالی از لطف نیست تا گوشه ای از خدمات مجتمع ترکیب گاز پارس را نیز برشمریم تا دریابید این تیم تخصصی چه نوع خدماتی را در کدام استان ها ارائه خواهد کرد. به عنوان مثال با توجه به نیاز استان هرمزگان به محصولات ترکیب گاز پارس، اقداماتی صورت گرفته تا فروش گاز ترکیبی در بندرعباس و هرمزگان به بهترین شکل انجام پذیرد. به همین ترتیب شاهد هستیم که فروش گاز مخلوط در قزوین نیز صورت گرفته از سوی مجتمع ترکیب گاز پارس. مهندس فلاح پور تمامی نقاط ایران را به جان دوست داشته و تلاش دارد تا خدمات خویش را گسترده تر کند. به همین دلیل است که در دستور کار خویش قرار داده فروش گاز میکس در بوشهر را به حد توان خویش وظایفش را انجام داده باشد به مردم خونگرم استان بوشهر. نیازهای استان سمنان به انواع گاز صنعتی، گاز آزمایشگاهی، گاز خلوص بالا، گاز طبی، و گاز طبی صنعتی بسیار زیاد است و همین امر موجب شده تا خدمات مربوط به فروش گاز صنعتی در سمنان به صورت اختصاصی در این استان و تمامی شهرستان های اطراف آن صورت گیرد. مردم دلاور کرمانشاه نیز به همین ترتیب بهره مند شده اند از تولیدات مجتمع ترکیب گاز پارس و فروش گاز کالیبراسیون در کرمانشاه را می توان در این استان شاهد بود که توسط سایت تخصصی TGPA صورت می پذیرد. از یاد نبرده است تیم ترکیب گاز پارس خراسانیان گرامی را. فروش گاز خالص در مشهد بنا به تجربه ای که کسب کرده است مدیریت سایت TGPA به صورت انحصاری در اختیار وی قرار دارد. اراک را می توان یکی از صنعتی ترین استان های کشور دانست. انواع گاز صنعتی و کپسول گاز صنعتی را به صورت دائمی ارسال می کنند تیم پشتیبانی سایت ترکیب گاز پارس به این استان. بدانید که فروش گاز آزمایشگاهی در اراک توسط این تیم انجام خواهد گرفت به صورت شبانه روزی. تمامی خدماتی که می تواند ارتباط داشته باشد به تجهیزات گاز آزمایشگاهی، تجهیزات گاز صنعتی، کپسول گاز های صنعتی، و یا فروش سیلندرهای تحت فشار در بوشهر را می توانند دریافت نمایند بوشهریان عزیز. با توجه به تمامی نیاز های استان های کشور، تیم TGPA درصدد است تا خدمات مربوط به فروش مخازن کرایوژنیک در شیراز را نیز به صورت اختصاصی به سرانجام رساند. تبریز در ایران به سان گوهری درخشان می درخشد همیشه. هم اینک می توانید برای دریافت خدمات پس از فروش گاز متان (CH۴) در تبریز مراجعه کنید به تیم تخصصی سایت TGPA. یکی از استان هایی که می تواند همیشه مورد توجه قرار گیرد از سوی کارخانجات و صاحبان صنایع بی شک استان البرز می باشد. به همین جهت است که فروش گاز هلیوم (He) در کرج را در دستور کار خویش قرار داده است این مجتمع تولید گازهای صنعتی و آزمایشگاهی. برای اینکه بتوانید اطلاعاتی را در مورد فروش گاز نیتروژن ( N۲ ) در کرمان پیدا کنید می توانید مقاله ای را تحت همین عنوان در سایت TGPA مطالعه فرمائید. تمامی تمهیدات اندیشیده شده تا بتوانید بهترین شرایط فروش تجهیزات گازی در خوزستان و اهواز را برای خود بیابید در سایت تخصصی مجتمع ترکیب گاز پارس. پالت کپسول بسیار مورد نیاز است در صنایع گوناگون. به همین جهت تیم ترکیب گاز پارس درصدد برآمده تا فروش پالت کپسول گاز در اصفهان را در دستور کار خود قرار دهد. عسلویه به عنوان قلب طپنده صنعت پتروشیمی کشور شناخته می شود. به همین جهت فروش گاز صنعتی در عسلویه به یکی از مقاصد اصلی مدیریت سایت TGPA قرار گرفته است. برای اطلاع از نحوه فروش گاز کالیبراسیون در رشت و گیلان می توانید با تیم پشتیبانی سایت ترکیب گاز پارس تماس برقرار فرمائید. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با ۸ گاز خفه کننده مطالعه نمائید نوشتاری تخصصی را که با همین نام در منوی مقالات سایت TGPA بارگزاری شده است. همچنینی می بایست متذکر شویم که فروش گاز مرکاپتان در تهران در دستور کار تیم ترکیب گاز پارس قرار گرفته است. چنانچه تمایل دارید بدانید گازهای سبک تر ( سبکتر ) از هوا کدام نمونه گاز ها هستند می توانید مطالعه کنید مقاله ای که تحت این نام در بلاگ سایت TGPA بارگزاری شده است. یکی از تحقیقاتی که تیم کارشناسی مجتمع ترکیب گاز پارس انجام داده مربوط است با انواع گاز کشنده و خطرناک. پیشنهاد می کنیم نوشتاری تحت عنوان آشنایی با ۷ گاز کشنده و خطرناک را مطالعه کنید تا دریابید کشنده ترین گازها کدام اند. مقاله ای با عنوان گاز مپ ( MAPP ) چیست و چه کاربردی دارد را می توانید مطالعه نمائید تا نکاتی مهم در این زمینه را دریابید. در بسیاری از مجالس شاد بهره گیری از انواع بادکنک به امری مرسوم بدل شده است. گاز نیتروژن در بادکنک را می بایست مورد بررسی قرار داد تا مخاطرات آن را دانست. در این زمینه نیز تیم تخصصی ترکیب گاز پارس، مطالبی مهم را ارائه کرده اند تا بدانیم بادکنک نیتروژنی بخریم یا نه؟ استفاده از فندک به چندین دهه پیش باز می گردد. ترکیبات گاز فندک به نحوی انتخاب شده است که با کمترین میزان خطر بتواند مورد استفاده گسترده عموم قرار گیرد. پروسه ای را که تیم ترکیب گاز پارس در تمامی شهرستان های کشور در دستور کار قرار داده موجب شده تا نیاز های تمامی هموطنان در زمینه های مختلف برآورده گردد. به عنوان مثال می توان اشاره کرد به این موضوع که در شیراز، نیاز فراوانی به فروش گاز کالیبراسیون در شیراز احساس می شود. سایت TGPA توانسته بهترین شرایط فروش گاز کالیبراسیون در شیراز را ارائه نماید. نکته دیگر این است که مرکز فروش مخازن کرایوژنیک در اصفهان نیز با استقبال فراوانی مواجه شده است، به نحوی که مجتمع ترکیب گاز پارس هم اینک خود را به عنوان اصلی ترین مرکز فروش مخازن کرایوژنیک در اصفهان معرفی نموده. از دیگر سو نیز فروش گاز آزمایشگاهی در مشهد را مورد توجه قرار داده است این تیم تا به نیاز های جامعه آزمایشگاهی و صاحبان صنایع در مشهد پاسخی درخور دهد. یکی دیگر از فعالیت هایی که ترکیب گاز پارس در دستور کار خود قرار داده است ارتباط دارد با فروش گاز هیدروژن سولفید ( H۲S ) در اصفهان و مواردی که با این موضوع در ارتباط هستند. تهران به عنوان پایتخت کشور، مرکز اصلی توجه بسیاری از صنعتگران قرار گرفته است. همین امر موجب شده تا مهندس فلاح پور برنامه ای ویژه برای فروش گاز نیتریک اکسید ( NO ) در تهران داشته باشد. یکی از مواردی که بسیار مورد توجه کاربران سایت TGPA قرار گرفته این است که بدانند انواع گاز جوشکاری کدام اند و بهترین نمونه گاز جوشکاری کدام یک از انواع این نمونه گاز کاربردی می باشد. پیشنهاد می کنیم مقاله گاز جوشکاری را مطالعه کنید تا هر آنچه در این زمینه نیاز دارید را بدانید. در ادامه موضوعاتی که در رابطه با فروش پالت کپسول گاز هستند این بار اقدام کرده است مدیریت سایت TGPA به فراهم کردن بهترین شرایط فروش پالت کپسول گاز در شیراز تا به سادگی به این امر اقدام کنند هموطنان شیرازی مان. از دیگر سو بستری فراهم شده تا فروش گاز آزمایشگاهی در اصفهان نیز به صورت حرفه ای در دستور کار قرار گیرد. با پیگیری های انجام شده می توانید هم اینک شاهد فروش گاز صنعتی در کرمان به صورت انحصاری توسط مجتمع ترکیب گاز پارس نیز باشید. در راستای خدمات رسانی به تمامی استان ها در سراسر کشور توسط مجتمع ترکیب گاز پارس، هم اینک شاهد فروش گاز کالیبراسیون در اصفهان نیز هستیم. می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این رابطه با تیم پشتیبانی TGPA تماس برقرار کنید. مطلع باشید که طرحی خاص نیز برای فروش رگلاتور گاز در اصفهان | مناسب ترین قیمت اجرا شده از سوی مدیریت این سایت تا برای خرید این نمونه از تجهیزات گازی با مشکلی مواجه نشوید. برخی از دستگاه های سنجش و اندازه گیری وجود دارند که در بسیاری از صنایع، آزمایشگاه ها، کارخانجات و کارگاه ها مورد استفاده دارند. مانومتر از این نمونه دستگاه های سنجش می باشد. هم اکنون شاهد فروش مانومتر در اصفهان هستیم که به واسطه تلاش های مدیریت مجتمع ترکیب گاز پارس صورت پذیرفته است. فروش شیر سیلندر ( شیر کپسول ) در اصفهان نیز یکی دیگر از موضوعاتی ست که به آن پرداخته شده از سوی تیم تخصصی سایت TGPA. این نوید را به شما می دهیم که در آینده نزدیک تمامی شهرستان های کشور نیز زیر پوشش محصولات گازی و تجهیزات گازی این سایت قرار گیرند. برنامه ویژه سایت TGPA برای استان اصفهان همه روزه در حال تکمیل تر شدن می باشد. در همین راستا می توان اشاره کرد که فروش گاز مایع ( میعانات گازی ) در اصفهان با بهترین شرتیط در دستور کار قرار گرفته است. مجتمع ترکیب گاز پارس بر آن است تا به تمامی نیاز های شما در رابطه با فروش انواع گاز کالیبراسیون، گاز استاندارد، گاز آزمایشگاهی، گاز صنعتی، گاز میکس، و انواع تجهیزات گازی را برطرف سازد. می توانید بهترین شرایط فروش گاز نیتروژن ( N۲ ) در اصفهان را در سایت TGPA مشاهده فرمائید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موضوعات مطرح شده می توانید با تیم مجتمع ترکیب گاز پارس تماس برقرار کنید. فروش انواع گاز خالص ( خلوص بالا ) با بهترین قیمت در اصفهان را نیز از یاد نبرید که تیم ترکیب گاز پارس صورت می دهد. شرایطی ست که بسی رنج ها می بایست برد تا مادر به خواب آید و دست ما را گیرد و بازگو کند که می چکد از سبیل هایت خون! هنوز می خواهم‌اش و هنوز می خواهم اشک در این دشتِ بی پایان و دهشتناک. به فرموده مهندس فلاح پور بر آن دیم تا مقاله ای تحت عنوان فروش پالت کپسول گاز (باندل کپسول) در عسلویه را در سایت TGPA بارگزاری کنیم. شما عزیزان می توانید برای خوانش این نوشتار به صفحه فروش پالت کپسول گاز (باندل کپسول) در عسلویه مراجعه داشته باشید و تمامی اطلاعات را در این زمینه دریافت نمائید. یکی دیگر از مواردی که مدنظر مدیریت سایت TGPA قرار دارد ارتباط دارد با موضوع فروش رک سیلندر در عسلویه و تمامی مواردی که می تواند در ادامه این مطلب اهمیت داشته باشد. از عسلویه تا تهران زیر پوشش خدمات و محصولات مجتمع ترکیب گاز پارس قرار گرفته است. به همین جهت فروش گاز کالیبراسیون در تهران با بالاترین کیفیت در دستور کار قرار گرفه از سوی این تیم تخصصی. بهترین های گاز کالیبراسیون و گاز استاندارد را از مجتمع ترکیب گاز پارس بخواهید. با توجه به نیاز های فراوانی که هموطنان مان در آذربایجان شرقی به گاز کالیبراسیون دارند فروش گاز کالیبراسیون در تبریز و آذربایجان شرقی نیز در دستور کار مجتمع ترکیب گاز پارس قرار گرفته است. محصولات و خدماتی که سایت TGPA ارائه می کند همواره مورد توجه تمامی شما عزیزان در سراسر کشور قرار گرفته است و همین امر موجب شده تا فروش گاز هلیوم (helium) در اصفهان به صورت تخصصی صورت گیرد توسط تیم مجتمع ترکیب گاز پارس. تمامی استاندارد ها برای تولید این نمونه گاز رعایت شده است و می توانید با اطمینان خاطر نسبت به خرید گاز هلیوم (helium) در اصفهان اقدام فرمائید. بدانید که گاز سولفید هیدروژن از نمونه های خاص و پرکاربرد گاز ها می باشد. می توانید برای دریافت تمامی اطلاعات در رابطه با این گاز مقاله ای را تحت عنوان همه چیز درباره گاز هیدروژن سولفید (H۲S) و کاربردهای آن که توسط کارشناسان سایت TGPA به نگارش درآمده مطالعه کنید. توصیه می کنیم پس از خواندن این مقاله نیز در صورت تمایل با این تیم تماس برقرار کنید و سایر اطلاعات را دریافت نمائید. فارغ از این موضوع باید عنوان کنیم که فروش پالت کپسول (باندل) گاز دست دوم سالم مورد توجه بسیاری از هموطنان مان قرار گرفته. سایت TGPA به عنوان مرکز فروش پالت کپسول (باندل) گاز دست دوم سالم در کشور نیز شناخته می شود. بسیاری از موضوعات را باید مورد بررسی قرار دهیم تا تمامی خدمات مجتمع ترکیب پاز پارس را برای شما گرامیان برشماریم. به عنوان مثال این مجتمع تولیدی به عنوان اصلی ترین مرکز پخش و فروش کپسول گاز دست دوم با قیمت مناسب در ایران نیز شناخته می شود و خواهد توانست تمامی نیاز های شما در رابطه با این مبحث را برآورده نماید. پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد دارید بدانید مهم ترین کاربردهای گاز هیدروژن سولفید چیست مقاله ای که با این نام در سایت TGPA درج شده را مطالعه فرمائید. شاه‌صنم به گوش می رسد از دورهای دور و می تواینم غرقه شویم در آن. ولیکن می بایست بازگردیم به موضوعاتی که مورد توجه شما بوده و بس. اصفهان به عنوان یکی از بزرگترین استان های ایران همواره نیاز دارید به خدمات متنوع مجتمع ترکیب گاز پارس. به همین جهت نیز بهترین شرایط فروش گاز ترکیبی در اصفهان با بهترین قیمت را می توانید با ورود به سایت تخصصی TGPA مشاهده نمائید. بدانید که فروش گاز ترکیبی در اصفهان با بهترین قیمت به صورت انحصاری در اختیار مجتمع ترکیب گاز پارس قرار دارد. شاید مورد نظر تان باشد که دریابید پرکاربردترین گازهای آزمایشگاهی کدام اند. به همین سبب مقاله پرکاربردترین گازهای آزمایشگاهی کدام اند تهیه و تنظیم شده است تا تمامی نیاز های تان در رابطه با این موضوع را برطرف سازد. از دیگر سو نیز می توانید برای درک این موضوع که گاز ازت در صنعت چه کاربردی دارد مقاله ای با همین عنوان را مشاهده کنید. تمامی اطلاعات در رابطه با اینکه گاز ازت در صنعت چه کاربردی دارد در اختیار تان قرار خواهد گرفت بی گمان. تا فرصتی دیگر به دست آید می توانیم اندکی صبر کنیم و مجددا در خدمت تان باشیم. مسلما تا روز های آینده انواع موضوعات را بایستی مورد بررسی قرار دهیم تا به خواسته های شما جامه عمل بپوشانیم. مجتمع ترکیب گاز پارس با توجه به نیاز های متعدد هموطنان اصفهانی مان همواره در تلاش بوده تا بتواند خاص ترین محصولات گازی را تقدیم حضور ایشان کند. در همین راستا فروش گاز میکس و مخلوط در اصفهان به یکی از اصلی ترین اهداف این مجتمع تولیدی بدل گردیده. نباید از یاد برد که بسیاری از کاربران سایت TGPA قصد دارند اطلاعاتی مفید در مورد موضوعاتی خاص داشته باشند. یکی از جذاب ترین موضوعات برای ایشان مبحث همه چیز درباره کاربرد گاز بوتان فندک بوده است که توسط کارشناسان سایت TGPA به آن پرداخته شده است. برای اینکه بتوانیم همواره آمادگی لازم در مورد آتش سوزی ها را داشته باشیم می بایست از تجهیزات خاص استفاده کنیم. انواع کپسول آتش نشانی در این مورد می تواند اهمیتی ویژه داشته باشد. شارژ و فروش کپسول آتش نشانی در اصفهان توسط تیم تخصصی مجتمع ترکیب گاز پارس صورت گرفته است. شبی دیگر رو به آغاز شدن دارد و نگارنده درصدد است تا گذر کند از آن. تنهایی دلچسبی را تجربه می کند که مرگ‌زا ست و انسان ساز. تا نوبتی دیگر انتظار خواهیم کشید و شاید دیگر این فرصت به دست نیاید ما را. از این دم می بایست لذت وافر برد و زیست را به نوعی دیگر به سرانجام رسانید. بادکنک را با چه گازی پر کنیم که بالا برود را برای شما به صورت کامل تشریح کرده اند کارشناساین سایت TGPA تا از این راه آشنا شوید با این موضوع خاص. هر آنچه در این رابطه را نیاز دارید می توانید در این نوشتار مشاهده نمائید. موضوع معرفی ۳ گازی که باعث شناور شدن بادکنک می شود نیز در پی مبحث پیشین به نگارش درآمده و مطمئنا می تواند برای شما عزیزان کاربردی باشد. فرصتی به دست آمده نگارنده را تا بیان کنید برخی نکات کاربردی را. تا فرصتی دیگر به صورت روزانه صر پیشه خواهیم کرد از برای رسیدن به انسان. چنانچه در پی خرید فلاسک نیتروژن در اصفهان هستید بایستی بیان کنیم که فروش فلاسک نیتروژن (فلاسک ازت) در اصفهان هم اینک در دستور کار مجتمع ترکیب گار پارس قرار گرفته است. شما عزیزان می توانید با ورود به سایت TGPA به این مهم دست پیدا کنید. چنانچه تمایل دارید دریابید همه چیز درباره گاز پنتان را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم به منو مالات سایت TGPA رجوع نمائید و مقاله ای در مورد این گاز کاربردی تحت عنوان همه چیز درباره گاز پنتان (Pentane) را مطالعه فرمائید. یکی از مواردی که بسیاری از هموطنان مان در اصفهان در پی خرید آن هستند همانا گاز سرمازا ست. مجتمع ترکیب گاز پارس توانسته شرایطی را فراهم کند تا فروش گاز مبرد (سرمازا) در اصفهان به صورت کاملا تخصصی در دستور کار این مجتمع تولیدی قرار گیرد. شبی دیگر را در نیمه راه هستیم و اینزومنیا به درون مان حلول کرده است. برای فردا بسیار زود است و برای دیروز نیز بسی دیر است. چه می توان کرد به جز گذر کردن از این شب؟ تا روز فرا رسد می بایست صبر پیشه کرد. یکی از موضوعاتی که به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته از سوی تیم کارشناسی مجتمع ترکیب گاز پارس پرداختن به موضوع کپسول گاز مایع می باشد از این جهت که دارای اهمیتی ویژه بوده است. سایت TGPA مبحث فروش کپسول گاز مایع را به صورت تخصصی در دستور کار خود قرار داده است. بسیار سخن به میان آمد از کپسول گاز مایع و روزهایی چند درگیر آن می بایست باشیم. موضوعی دیگر که بسیار شباهت دارد به مقاله کپسول مایع وجود دارد و توسط نگارنده به نکارش درآمده است. مقاله همه چیز درباره میعانات گازی می تواند شما را یاری کند تا در رابطه با کپسول گاز مایع و میعانات گازی به شکل توأمان بیشتر بدانید. مقاله ای دیگر به پایاین رسید پس از مرارت های بسیار. تا نوشتار بعدی در رسد می بایست سکوت اختیار کرده و در گوشه ای دنج کمین کنیم! آغاز گردید دیگرباره نوشتن در رابطه با موضوعاتی چند. بایستی بدانید که یکی از موارد بسیار مهم که باید به آن توجه داشت ارائه خدماتی در مورد آزمایشگاه کالیبراسیون و آنالیز گاز در اصفهان می باشد. تیم مجتمع ترکیب گاز پارس توانسته در این زمینه پیشرو باشد. خنده را نباید از یاد برد زیرا این سرزمینِ زخم خوردن نیاز دارد به انسان هایی ک از عمقی جان خنده را تجربه کنند و شادی را. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گاز خنده (نیتروز اکسید یا N۲O) با تیم کارشناسی سایت TGPA تماس برقرار فرمائید. یکی از تجهیزات گازی که بسیار می تواند مفید باشد همانا دتکتور است. در تمامی شهر های کشور نیاز دارند هموطنان مان به خرید دتکتور گازی. به عنوان مثال می توان اشاره کرد که فروش دتکتور گاز (آشکارساز گاز) در اصفهان به صورت روزانه در سایت TGPA انجام می شود و این موضوع نشان می دهد که دتکتور بسیار نیاز است برای هموطنان مان. تا به حال در مورد کالیبراسیون و گاز کالسبراسیون بسیار سخن گفته ایم. حال به صورت ویژه بیان می کنیم که کالیبراسیون دتکتور گاز با استفاده از انواع گاز کالیبراسیون امکانپذیر خواهد بود به سادگی. دیگر موردی که می توان بیان کرد این است که برای خدمات مربوطه به کالیبراسیون آنالایزر گاز نیز می توانید با تیم کارشناسی مجتمع ترکیب گاز پارس تماس برقرار فرمائید. جالب است بدانید که مقاله ای تحت عنوان آشنایی با انواع گاز بسته بندی مواد غذایی در سایت TGPA به نگارش درآمده که می تواند برای شما جالب توجه باشد. از دیگر سو باید عنوان شود که برای خرید گاز تخصصی جوشکاری | انواع گاز جوشکاری | جوشکاری با گاز و دیگر موارد تنها نیاز است با تیم تخصصی سایت TGPA تماس حاصل کنید. یکی از خاص ترین محصولات گازی که توسط این سایت ارائه شده گاز غواصی | مخلوط گاز تنفسی غواصی نام دارد. به اطلاع تان می رسانیم که گاز لیزر | مخلوط گاز لیزر | میکس گاز لیزر | لیزر گازی نیز توسط مجتمع ترکیب گاز پارس تولید شده و شما به سادگی می توانید نسبت به خرید این گاز ها اقدام نمائید. خدماتی خاص نیز مانند انجام تعمیرات تخصصی انواع دتکتور گاز را می توان از این تیم تخصصی دریافت نمود. باید بدانید این نکته مهم را که برای انجام امور تعمیر آنالایزر گاز باید تخصصی ترین تیم را برگزینید. تا شبی دیگر باید انتظار کشید. به سان همیشه روزها و شب ها انتظار را پیشه می کنیم تا بتوانیم در فرصتی مناسب خویشتن را به خویش معرفی کنیم. پس از اندک قرونی که به سان عمر زمین گذشته است بر نگارنده، دیگر باره آغاز می شود این افسانه که بگوئیم هر چه در ذهن داریم را. چه می توان گفت به جز آنکه وظایف را یک به یک می بایست به منصه ظهور رساند بی آنکه پناهی به گوش رسد یا خیر. پس گذشته ها را فراموش نکرده و بازگو می کنیم این نکته را که فروش گاز ترکیبی در شیراز توسط تیم تخصصی مجتمع ترکیب گاز پارس صورت خواهد گرفت تا پیش رویم بر این عرضه سپیدتن. آنچه نیک می دانیم همانا آن است که به پایان نخواهد رسید این بی پایان و نگارنده است که می بایست تکلیف هیچ را مشخص کند در این گسترده بی انتها. بنابراین می گوئیم تا بدانید که فروش شیر سیلندر (شیر کپسول) در شیراز به واسطه تلاش های تیم سایت TGPA انجام می شود به سادگی. هندوانه را از دل و ذهن بیرون خواهد کرد این انسان تنها که باری دیگر به عمقِ جانِ مغزِ خویش رسوخ کرده و آن احد به آنچه شایسته است ورود نموده با سان گذشته های بس نزدیک. چه بسیار سخن به میان آوردیم از سخت ترین چیزهایی که هیچ چیز از آن ها یافت نمی شد و ما در این ثانیه می بایست بیان کنیم که فروش گاز نیتروژن (N۲) در تبریز از زمره خدماتی ست که می توانید از تیم مجتمع ترکیب گاز پارس طلب نمائید. در ها باز نخواهد شد با ثنا و انسان است که بایستی به هر طریق ممکن خویش را به آن سوی دروازه ها رساند و بازگو کند این نکته را که اینک فروش گاز آرگون (Ar) در تبریز نیز توسط تیم تخصصی TGPA انجام می گیرد به صورت شبانه روزی. سرگذشت این کودک که هیچ پناهی ندارد گره کوری خورده است به دامان ماری کوری تا شاید دیگر باره بیابد آنچه را از کف داده در گستره بی پایان مغز خویش. به هر روی وی بیان می کند چنانچه تمایل دارید بیشتر بدانید در مورد کالیبراسیون تصحیح کننده گاز تنها می بایست به منو مقالات سایت تخصصی TGPA ورود کنید و دقیق ترین اطلاعات را به دست آورید در کمترین زمان ممکن. مسخ و مسحور گشته است آن کودک که در یازده سالگی به وار وانهاد مهر مادری خویش را و کبوتران را از یاد برد برای تمامتِ زمان ها تا ابدیتِ تاریخ. کالیبراسیون گازسنج از سری مقالاتی ست که توسط کارشناسان مجتمع ترکیب گاز پارس به رشته تحریر درآمده و می تواند با مطالعه این نوشتار به دست آورید دقیق ترین اطلاعات را در رابطه با موضوع کالیبراسیون گازسنج. گره خواهیم زد برای صدها هزارمین مرتبه دل را به آویشن و کاج ها و آفتاب نیم‌روز سردِ پائیزی تا به انتها نزدیک تر شویم. اندیشه ای که آویشن را به سرود وا می داشت بیان می کند که کالیبراسیون سنسور گاز می تواند برای شما مفید و پرکاربرد باشد بی شک. در رسیدیم به مقالاتی که پس از قرون متمادی کهولتِ ذهن دست بردیم به نگارش شان. فروش آشکارساز گاز اولین رتبه را گرفت تا فراموش نکنیم پس از مدت های مدید چه به نوشتار درآوردیم ما در این کهنه کرباسِ تن. و اما آن کلاغ و آن خانه و آن سایه بی سر را در گلچین بود و نبودِ ذهن به خود زنهار می دهیم تا بازگو کنیم نکاتی چند را در مورد اینکه دتکتور چیست و چه کاربردی دارد زیرا برآنیم تا پس از مدتی بعید، بُعدِ دیگر ذهن را به رخ کشیم در این بی انتها دوران. و اما در این ثانیه که هنوز به نگارش درنیامده موضوع آنالایزر گاز چیست و چه کاربردی دارد این تن است که می تواند بداند کار به کجا در خواهد رسید و پایان چه خواهد شد. آری، آفتاب فردا برای ما ست که طلوع می کند تا خویشتن را تحمیل کند ناجوانمردانه بر ذهن این انسان تنها که از خویش نیز بریده و ربوده زیستن را پس از ربایش هایی که در مغز وی صورت گرفت. تا کِی باشد که نوبتی دیگر به کف آید تا مابقی را بیان کنیم. کسی نخواهد دانست بی گمان به جز راوی روایت های همیشه. تا آنکه روز موعود فرا رسد می بایست اندگکی صبر پیشه کرد و زمان را به شهادت نشست تا در رسد آنچه می بایست تجربتی دیگر داشته باشیم. به این سبب است که انسان تنها آغاز کرده خویش تن را از برای رسیدن به اینکه بیان کند فروش گاز کالیبراسیون در مشهد در دستور کار تیم مجتمع ترکیب گاز پارس قرار گرفته و می توانید در این زمینه بهترین خدمات را دریافت نمائید از ایشان. شریف زاده ندا در داده و از رفتن جان سخن ساز ی کند. نباید از یاد برد که در حال حاضر فروش گاز کالیبراسیون در بوشهر نیز به سان شهر مشهد صورت می پذیرد و شما گرامیان خواهید توانست تخصصی ترین خدمات در این زمینه را دریافت کنید از تیم TGPA. چه می توان گفت از اینکه مصائب بسی فراوان هستند و نمی توان مدیریت نمود پاره ای اوقات، هیچ یک را ولیکن به هر طریق ادامه دارد این مسیر و بایستی بیان کنیم که فروش گاز کالیبراسیون در اراک اهمیتی خاص دارد برای هموطنان مان در استان مرکزی و شهر اراک. مجتمع ترکیب گاز پارس در این زمینه بسیار عالی عمل کرده و خماتی بینظیر را عرضه کرده به این عزیزان. نمی بایست خویشتن را سپرد به آنچه دیگران سپاریده اند و رها گشته اند از انسان. همین است که مجاب گشته ایم بازگو کنیم بسیاری نکات را در رابطه با اینکه هم اینک سایت TGPA در مورد فروش گاز آزمایشگاهی در خوزستان و اهواز خدماتی بی مانند را ارائه می کند. این دیگری چنانچه رخن بر می بست می توانستیم اندکی تجربه کنیم تنهایی را به سان آن روزگاران که کامروا نبودیم در کامسرا و دنیا آوار گشته بود بر این تن. شاید در رسد و در رود از این مکان به سوی یازارچه. به هر روی عنوان می کنیم که می توانید برای دریافت خدماتی خاص در مورد فروش گاز آزمایشگاهی در تبریز و آذربایجان شرقی سایت مجتمع ترکیب گاز پارس را برگزینید. روان گشته است روان مان در دورانی که رود سر به بالا خواهد رفت در باشتین و قاضی‌القضات نیز حکم کرده این تن از میان رود بی گمان. بدانید که فروش گاز آزمایشگاهی در بندرعباس و هرمزگان به صورت شبانه روزی انجام می پذیرد توسط تیم مجتمع ترکیب گاز پارس و شما گرامیان می توانید این خدمات را دریافت کنید به سادگی هر چه تمام تر. سرو خرامان باری دیگر به گوش می رسد و می توانیم تفاوت را احساس کنیم در تمامی احساسات سریف زاده زیرا خویشتن را در نوردیده و چون جان از تن خارج می گردد از میان جان و تن. هم اینک خدماتی که ارتباط دارند با فروش پالت کپسول گاز در تبریز توسط تیم TGPA ارائه می شود به هموطنان مان در این استان. بی تن خواهد رفت این جانِ جان ولیکن این شعله بی کران و تابان تا انتهای زمین و زمان در کنار این سایه بی شر باقی خواهد ماند. فروش پالت کپسول گاز در مشهد را می توان از تخصصی ترین اموری دانست که می توانید از تیم مجتمع ترکیب گاز پارس دریافت نمائید. بدانید این را که همه چیز در نظر گرفته شده تا بتوانید بهترین ها را در مورد فروش پالت کپسول گاز در مشهد در اختیار بگیرید. رونق بستان خویشتن را پرسشی خواهیم کرد که آید درصدد است بازگردد به هفت آسمان ها یا خیر. هفت دریاها را پسِ پشت گذاریم و بنگریم به کویر پیش رو. توضیح می دهیم که می توانید در رابطه با فروش مخازن کرایوژنیک در تبریز و آذربایجان شرقی تماس حاصل کنید با تیم پشتیبانی سایت TGPA. از لطف وی است که چون جان شده ایم و از خویشتن گشته ایم پنهان و می دانیم که هستِ وی است که پنهان شده در هستیِ پنهان این تن و جان که رمقی نخواهد داشت دیگر تا روز ها به سر آیند. از یاد نباید برد که هم اینک بزرگترین مرکز فروش مخازن کرایوژنیک در مشهد همانا مجتمع ترکیب گاز پارس است و بهترین خدمات را ارائه می کند به شما عزیزان. فریاد می زند شریف زاده که ای کاش بی وی نرود اویی که جان و تنِ وی است و می تواند روزگارانی خوش را رقم زند این پیر روشن را. شعله تابان را دیرگاهی ست در بر گرفته در اعماق خاک سرد. چنانچه تمایل دارید بدانید گاز اتان چیست و چه کاربردی دارد تنها نیاز است وارد منو مقالاتت سایت TGPA شوید و مقاله ای را تحت عنوان گاز اتان چیست مطالعه فرمائید تا تمامی اطلاعات را در این زمینه دریافت کنید بی گمان. از شراب های صد ساله ست که می گوید ستار و بر آن است تا به زبان آید آخرین سرودش زیرا از وی است که زیبا شده زندگی اش. موضوعی تحت عنوان گاز استیلن چیست توسط کارشناسان سایت TGPA به رشته تحریر درآمده و می تواند به تمامی پرسش های تان پاسخ دهد به درستی. پیشنهاد می کنیم این مقاله را مورد بررسی قرار دهید تا دریابید گاز استیلن چیست و چه کاربردی دارد. به خانه باز خواهد گشت اویی که کماکان در کنار ستار است و با آن دیگری هم‌نوایی می کند تا از دل خویش سخن به میان آورد و سالی نیکو که نظیر ندارد در هیچ زمان. رؤیا را پشت سر گذاشته ایم تا بیان کنیم می توانید با مطالعه مقاله ای به نام گاز آرگون چیست اطلاعاتی فوق العاده را در مورد این گاز به دست آورید. هر آنچه در مورد اینکه گاز آرگون چیست و چه کاربردی دارد را می توان در این نوشتار مشاهده کرد. دل بسته است وی به او و از چشمان قابل درک است. بیان می کند همه چیز ها آرام است و نمی داند طوفانی بی اتتها در انتظار است تا درنوردد زمین را و رویش آزادی و آزادگی را از نو آغاز کند. تا روزهایی دیگر باید صبر را پیشه نمود و انتظار کشید تا بازگشتی قهرمانانه داشته باشیم بر این پهنه بی زمان و بی مکان. در این شب انتهایی تابستان که رفته اند آن دو تن می نویسیم آنچه را که می بایست. به واقع می توان دریافت از چه روی این اتفاق روی داد زیرا قصاب شهر درنخواهد یافت قدرت این مغز ها را. به هر شکل بر آنیم تا بگوئیم مقاله ای تحت عنوان کالیبراسیون نشت یاب گاز در سایت TGPA به رشته تحریر درآمده که می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد. مسلما دانستن این موضوع که حماقت ها جایگزین تفکر می شوند را نمی توان به هیچ وجه از یاد برد. ما مانده ایم تا برکشیم خویشتن را بر بلندای پرفراز قله های صعبِ جهان. در رابطه با کالیبراسیون سیلندر گاز مقاله ای در سایت مجتمع ترکیب گاز پارس بارگزاری شده که می تواند بسیار مورد توجه قرار گیرد. تا روزی دیگر انتظار می کشیم کماکان به سان همیشه و صبر را سرلوحه خویش قرار داده ایم. می دانیم که چه روی خواهد داد. تا آن روز می بایست اندگکی صبر را در بر گرفت بی گمان. بازگشتی دوباره داشته ایم تا بازو کنیم این نکته را که آزمایشگاه آنالیز گاز برای بسیاری از هموطنان مان که در زمینه های مختلف صنعتی فعالیت می کنند بسیار حائز اهمیت است. برای دریافت خدمات مربوط به آزمایشگاه آنالیز گاز تنها باید به مراکز معتبر مانند مجتمع ترکیب گاز پارس مراجعه نمود. تا این فرصت به دست آمده بایستی گذر کنیم از خویشتن تا دریابیم که ایم و کجائیم در این پهنه بی انتها. در همین راستا ست که ادامه می دهیم نگارش را. می بایست بیان کنیم که هم اینک معتبرترین آزمایشگاه کالیبراسیون از آن سایت TGPA است و می توانید برای دریافت خدمات مربوط به این موضوع با تیم کارشناسی این سایت تخصصی تماس برقرار فرمائید. در میان ازدحام های بیشمار و ناموزون باید متمرکز شویم بر آنچه به دید مان نمی آید. به همین دلیل است که در دستور کار خویش قرار داده ایم بیان این نکته را که گازهای سفارشی و چند جزئی از بهترین و خاص ترین نمونه محصولات گازی ست که مجتمع ترکیب گاز پارس به شما عرضه می کند. تا روزی دیگر این فرصت به دست آید باید رها کنیم این تن را و دیگرباره در رسیم به وادی بی منند نوشتن. تا آن روز بایستی سایه بی سر خویش را در کنار داشته باشیم و التیامش دهیم. بازگشتیم تا بیان کنیم از خویشتن و پس از آن باید بگوئیم که فروش فلاسک نیتروژن (فلاسک ازت) در تهران توسط سایت TGPA در دستور کار قرار گرفته تا بتوانید به سادگی نسبت به خرید این محصول اقدام فرمائید. از دیگر سو نیز می توان خویشتن را در برابر آنچه به دید نمی آید قرار داد و محکمه ای بی مانند برپا نمود. آری، در رابطه با فروش فلاسک نیتروژن (فلاسک ازت) در شیراز می توانید به تیم تخصصی مجتمع ترکیب گاز پارس اعتماد کنید. نمی توان پنهان کرد آنچه را در این روز بر سر آمده و اضطابی ایجاد کرده که همانندی ندارد در هیچ چیز. صرفا برای تکمیل واژه ها عنوان گردید آن جمله. برآنیم تا به فروش فلاسک نیتروژن (فلاسک ازت) در اصفهان نیز سر و سامان دهیم. از یاد نخواهیم برد چه در سر داشته ایم از ابتدای این روز را. حال البته بایستی بیان کنیم که خدمات مربوط به فروش کپسول گاز اکسیژن (oxygen) در اصفهان را می توانید از سایت TGPA دریافت نمائید. مجددا و به زودی و شاید در همین روز بازگشت داشته باشیم به این صفحه و این متون. تا چه پیش آید نگارنده را. بازگشتی دوباره داشتیم پس از گذار از جنگی که نیازمند است این جهان تا رویی دیگر را به رخ کشاند و این تن آزاد گردد از بند آنانی که متوهم هستند و خائن به مرز و بوم. این است که برای توضیح در رابطه با موضوع فروش گاز ترکیبی در بوشهر می بایست بیان کرد که سایت TGPA توانسته بهترین خدمات در این زمینه را ارائه نماید به شما گرامیان. دورانی را شاهد هستیم که مهرجویی را به سادگی سر از تن می درانند و در خون می نشانند وی را به واسطه آنچه هیچ احدی نمی داند و نخواهد دانست حتی از چه رو در آن ساعات از شبی پائیزی به انتها رسانده شد وی. ما اما باید آرام گیریم بیان کنیم که فروش گاز ترکیبی در تبریز با بهترین قیمت را در دستور کار خویش قرار داده است تیم تخصصی مجتمع ترکیب گاز پارس تا بهترین ها را عرضه نماید به شما گرامیان. به آغوش بی بی جان شادی بتوان ورود کرد تا آرام گیرد این تن و آن جان. از یاد نمی رود گریه های بی امان وی در آن زمان که به شهری دیگر می رفت این انسان و تا ابدالآباد جهان می بایست در دل نگاه داشت آن را از برای زیستی دوباره در خاطرات کودکی. آری، بایستی عنوان کرد دیگر موضوعات را زیرا وظایف است که راه می نماید ما را. بدانید که فروش گاز ترکیبی در اراک از تخصصی ترین اموری ست که تیم تخصصی مجتمع ترکیب گاز پارس انجام می دهد. پیش از آنکه دوباره و از نو به دنیایی وارد شویم که فاصله گیریم از نوشتن بایستی محک زنیم خویشتن را زیرا چندین دوره را شاهد بوده ایم که بازگشتن به این حالات بسی رنج به وجود خواهد آورد و در چشم بر هم زدنی شاهد می شویم که ماه ها فاصله ای بعید ایجاد گردیده بین ما و این صفحه سپیدتن. این است که ما را راهنایی می کند تا بازگو کنیم هر آنچه را می توان در مورد فروش گاز صنعتی در شهرکرد و چهارمحال بختیاری عنوان کرد. بسیار مورد توجه قرار گرفته است این موضوع مهم و خاص. بایستی به این نکته نیز اشاره شود که در این روز به سراغ کائنات می بایست رویم تا خویشتن را و ایشان را آگاه کنیم از آنچه در این ذهن می گذرد تا رها گردند از مزخرفاتی که زیست کرده اند آن را تا این زمان. باری، تیم TGPA می تواند در زمینه فروش گاز صنعتی در اراک نیز به شما مشاوره دهد و بهترین نمونه های گاز صنعتی در اراک را تقدیم حضور تان کند. آن کس که موسیقی مقامی را به اوج می رساند و تن مردگان را با صبری بی مانند شستشو می داد از سروی خرامان سخن به میان می آورد که خویشتن می داند در کجای جهان به آن در رسیده است. پوشیده است جان وی در میان جانانی که در زندگانی خویش به آنان توجهی ویژه داشته است بی گمان. ما اما نباید از یاد بریم که بایستی شما را راهنمایی کنیم تا به بزرگترین مرکز فروش گاز خالص در شیراز مراجعه داشته باشید برای خرید گاز خالص در شیراز. مرد نیک از راه رسید و با هراسی که در دل داشت از آن پرحاشیه ترین مرد پیر، از هفت دریا برگذشت تا توان یابد به قوت لایموتی خویشتن دست یابد از نو. به این گذرگاه وارد خواهد شد احتمالا آن مرد پیر تا دریابد از چه باید سر در ورد در این زمان. به هر شکل ممکن بدانید که اصلی ترین مرکز فروش فلاسک نیتروژن (فلاسک ازت) در اراک در خدمت شما ست تا بتوانید به سادگی این نمونه از تجهیزات گازی را از آن خود کنید. این محصول در بسیاری دیگر از استان ها و شهرستان های کشور دارای مشتریانی متعدد است و سایت TGPA درصدد است تا بتواند بهترین های این محصول را ارائه نماید. به عنوان مثال در زمینه فروش فلاسک نیتروژن (فلاسک ازت) در مشهد نیز می توانید انتظار داشته باشید که بهترین خدمات را دریافت نمائید از این تیم تخصصی. آن آوازه‌خوان که از سرزمین مادری دور شد تا به دیگر سو از جهان ورود کند بیان می کند که از هنگامی که عشق را تجربه کرده، تنها و تنها حالاتی عجیب را تجربه کرده و پشیمان است از ارائه این پیشنهاد به مانند بیشمار انسان که در این وادی و از روی ناآگاهی ورود کرده اند. شاهین است که می گوید از فُو و رادیک